top page

۱۱ اصطلاح تخصصی هتل‌ها

با دیدن مطالب ما قبل از شروع سفر، سفری راحت تر و با برنامه ریزی دقیق تری را تجربه کنید.

۱۱ اصطلاح تخصصی هتل‌ها

فرآیند رزرواسیون هتل، ممکن است شما را با چند واژه و اصطلاح جدید روبه‌رو کند. آشنایی با معنا و مفاهیم اصطلاحات تخصصی هتل، به شما کمک می‌کند تا رزرواسیون خود را آگاهانه‌تر و صحیح انجام دهید. از این رو در این مطلب، مهم‌ترین واژگانی که برای رزرو هتل با آن برخورد می‌کنید را بیان کرده‌ایم. سعی کنید این اصطلاحات را به خاطر بسپارید و روند رزرواسیون، دریافت و تحویل هتل را در ذهنتان مرور کنید.

دیدارگر
 

واچر یا ووچر هتل

ووچر هتل به معنای تأییدیه‌ی هتل است. زمانی که شما رزرواسیون هتل دلخواهتان را انجام می‌دهید، یک ووچر به شما داده می‌شود. ووچر هتل، در برخی از مقاصد دنیا، باید در فرودگاه نیز به عنان یک مدرک ضروری، نشان داده شود.

ووچر، به صورت یک برگه کاغذی ارائه می‌شود. این برگه‌ی کاغذ در حکم سند برای اقامت شما در تاریخ تعیین شده در هتل مورد نظر خواهد بود. ووچر جعلی دردسرهای زیادی دارد و در مسافرت‌های خارجی می‌تواند ممنوعیت ورود به مقصد را به دنبال داشته باشد.

سامانه‌های رزرواسیون آنلاین هتل، ووچر را به صورت رایگان به شما ارائه خواهد داد. با رزرو آنلاین هتل در دیدارگر می‌توانید ووچر خود را نیز به صورت آنلاین دریافت کنید.

 

هتل‌های یو آل و های آل

در هنگام انتخاب هتل، ممکن است با اصطلاحاتی مانند یو آل و های آل روبه‌رو شوید. این اصطلاحات برای سطح هتل به کار برده می‌شوند. در ادامه، ‌این اصطلاحات را شرح داده‌ایم.

هتل‌های های آل، صبحانه، ناهار و شام را تا ساعت ۱۲ شب به صورت رایگان سرو می‌کنند. در این هتل‌ها، برای نوشیدنی‌ها و میان‌وعده‌ها می‌بایست هزینه پرداخت نمایید.

هتل‌های یو آل، صبحانه، ناهار، شام، میان وعده‌ها و نوشیدنی‌ها تا ساعت ۱۲ شب به صورت رایگان سرو خواهد شد. کشور ترکیه، از نظر هتل‌های یو آل، گزینه‌های بسیار خوبی را در اختیارتان می‌گذارد.

دیدارگر
 

Onlyroom, FB, BB, HB,

این حروف اختصاری، به سرویس هتل‌ها اشاره دارد. در HB، شما اتاق را به همراه یک وعده غذایی رایگان دریافت می‌کنید. این وعده‌ی غذایی صبحانه و به صورت انتخابی وعده‌ی ناهار یا شام است. سرویس BB، اتاق به همراه صبحانه و FB& سرویس اتاق به همراه وعده صبحانه، ناهار و شام است.

در سرویس Only room، شما تقاضای استفاده از اتاق هتل،‌ بدون دریافت هیچ وعده‌ی غذایی خواهید داشت. توجه داشته باشید این گزینه از نظر اقتصادی، هزینه‌ی اقامت هتل را کاهش می‌دهد اما به هر حال مجبور هستید تا برای وعده‌های غذایی‌تان، به هر نحو دیگری، هزینه کنید.

دیدارگر
 

چک این و چک اوت هتل

اصطلاح چک این، زمانی به کار برده می‌شود که شما می‌خواهید اتاق را تحویل بگیرید. روند هتلداری به این صورت است که ساعت مشخصی برای تحویل اتاق به مشتری وجود دارد. معمولاً ساعت تحویل اتاق در هتل‌ها ساعت ۲ بعد از ظهر است. اگر به هزینه‌ی آن فکر می‌کنید، بهتر است برنامه‌ی پرواز و سفرتان را به گونه‌ای بچینید که بهتر بتوانید از هتلتان استفاده کنید. معمولاً در مرحله‌ی چک این باید فرمی را پُر کنید که شامل مشخصات شما است. با پر کردن این فرم، کلید اتاق به شما تحویل داده می‌شود.

اصطلاح چک این، زمانی به کار برده می‌شود که شما می‌خواهید اتاق را تحویل بگیرید. روند هتلداری به این صورت است که ساعت مشخصی برای تحویل اتاق به مشتری وجود دارد. معمولاً ساعت تحویل اتاق در هتل‌ها ساعت ۲ بعد از ظهر است. اگر به هزینه‌ی آن فکر می‌کنید، بهتر است برنامه‌ی پرواز و سفرتان را به گونه‌ای بچینید که بهتر بتوانید از هتلتان استفاده کنید. معمولاً در مرحله‌ی چک این باید فرمی را پُر کنید که شامل مشخصات شما است. با پر کردن این فرم، کلید اتاق به شما تحویل داده می‌شود.

اصطلاحات مربوط به سن مسافرین

برای رزرواسیون هتل، سن مسافر اهمیت دارد. قانون هتل به این صورت است که برای بزرگسال (Adult)، تخت مجزا در نظر گرفته می‌شود اما برای کودکان ۲ تا ۶ سال (CHD 2-6) و نوزادان (INF)، تخت مجزا اختصاص داده نمی‌شود.

از نظر استاندارد هتلداری، Adult به افراد بالای ۱۲ سال گفته می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم، Adult باید یک تخت مجزا داشته باشد. کودکان ۶ تا ۱۲ سال که در استاندارد هتلداری با اختصار CHD 6-12 نشان داده می‌شوند نیز نیاز به تخت مجزا از نوع سفری دارند. نوزادان که با اختصار (INF) نشان داده می‌شوند و هم‌چنین کودکان در محدوده‌ی سنی ۲ تا ۶ سال که با اختصار (CHD 2-6) معرفی می‌شوند؛ فاقد تخت مجزا در اتاق هتل هستند.

دیدارگر
 

بوفه یا Buffet در رستوران‌های هتل

اصطلاح Buffet در رستوران هتل به کار برده می‌شود. بوفه در رستوران، چیزی شبیه به سلف سرویس است. یعنی مشتری می‌تواند از میز غذاهای بوفه، غذای دلخواه خود را به اندازه‌ی دلخواه استفاده کند. بیش‌تر هتل‌ها، صبحانه را به صورت بوفه سرو می‌کنند. سرویس اتاق خواب، شامل بوفه نمی‌شود.

 
دیدارگر

هاوس کیپینگ

نظافت اتاق‌های هتل، به عهده‌ی تیم نظافت یا خدمات خانه داری هتل است. بنابراین اگر شما احساس کردید که اتاقتان به نظافت نیاز دارد، باید این درخواست را با اتیکت مخصوص که به صورت آویز روی دستگیره‌ی درب طراحی می‌شود نشان دهید. به این صورت که اتیکت را از سمت clean روی درب خروجی می‌گذارید.

دیدارگر
 

مینی بار

مینی بار یخچال کوچکی است که برخی از هتل‌ها در اتاق‌ها می‌گذارند. قبل از تحویل اتاق به شما، مینی بار را با انواع و اقسام خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها پر می‌کنند. شما می‌توانید هر زمان که خواستید از این خوراکی‌ها مصرف کنید. در اکثر هتل‌ها، هزینه‌ی مینی بار، به صورت جداگانه از مشتری دریافت می‌شود.

دیدارگر
 

روم سرویس

درخواست خوراکی یا نوشیدنی برای سرو در اتاق خواب، روم سرویس نامیده می‌شود. خدمات روم سرویس در ۲۴ ساعت شبانه روز ارائه می‌شود. شما مجاز هستید تا خوراکی دلخواه را از منوی هتل، انتخاب کنید و در زمان مور نظرتان درب اتاق خود، تحویل بگیرید. این سرویس به خصوص برای افرادی که فرزند کوچک دارند، بسیار کاربردی است.

دیدارگر
 

بل بوی

بل بوی کارمندی است که چمدان‌ها و وسایل شما را حمل می‌کند. معمولاً در هتل‌ها کارمندانی برای این کار استخدام می‌شوند. آن‌ها چمدان‌هایتان را روی ترالی‌های مخصوص می‌چینند و از درب خروجی تا اتاق و یا برعکس حمل می‌کنند.

دیدارگر
 

ترانسفر

برخی از هتل‌ها، خدمات ترانسفر نیز ارائه می‌دهند. ترانسفر، به حمل و جابه‌جایی مسافران از فرودگاه تا محل اقامت در هتل یا برعکس، گفته می‌شود.خدمات ترانسفر، بسیار خوب است و می‌تواند از سردرگمی و دغدغه‌های مسافران بکاهد. این کار به خصوص برای مقاصد غریب و بعد از طی مسافت‌های طولانی، می‌تواند کمک کننده باشد. ترانسفرهای هتل‌ها اغلب به صورت رایگان ارائه می‌شود.

  • ۱۴۰۲/۰۲/۲۴

آخرین مقالات

۴ دلیل برای رزرو منزل مبله به جای هتل

خ......

۱۴۰۲/۰۳/۱۱

غذاهای محلی بیرجند

غ......

۱۴۰۲/۰۲/۲۸

۱۱ اصطلاح تخصصی هتل‌ها

ف......

۱۴۰۲/۰۲/۲۴

دیدنی‌های بیرجند

......

۱۴۰۲/۰۲/۱۳

اهواز چی بخریم؟ | معرفی ۱۴مورد از بهترین سوغات اهواز

......

۱۴۰۲/۰۱/۳۰