top page

از سوغات اصفهان چه می دانید؟

با دیدن مطالب ما قبل از شروع سفر، سفری راحت تر و با برنامه ریزی دقیق تری را تجربه کنید.

از سوغات اصفهان چه می دانید؟

اصفهان از شهرهایی است که توریست‌ها و گردشگران خارجی از آن دیدن می‌کنند. حتماً شنیده‌اید که می‌گویند: «اصفهان، نصف جهان!». تنوع دیدنی‌ها و گشتنی‌های این شهر آن‌قدر بالا است که انگار نیمی از دنیا را گشته‌اید.

. بنابراین می‌توان این شهر را از زیباترین و دیدنی‌ترین شهرهای ایران دانست. به هر حال، سفر به اصفهان خالی از سوغاتی نمی‌شود! اگر به اصفهان می‌روید، باید برای خود و عزیزانتان هدایای اصفهانی را به عنوان سوغات ببرید.

مانند بیش‌تر شهرهای ایران، سوغات اصفهان شامل خوراکی‌های مخصوص این منطقه و صنایع دستی آن می‌شود. خیلی‌ها معتقد هستند که سوغات خوراکی مقرون به صرفه‌تر و همه پسندتر است. به هر در این مطلب تمام تحفه‌هایی که می‌توان از اصفهان به عنوان سوغات خریداری نمود را معرفی کرده‌ایم.

اصفهان - دیدارگر

سفری به اصفهان

هر فرد گردشگر در ایران، اصفهان را حتماً در لیست جاهایی که باید برود، قرار می‌دهد. اصفهان شهری با قدمت تاریخی است. شهری پر از مراکز تفریحی، آثار تاریخی و طبیعت‌های دیدنی. این‌جا قصد نداریم تا پیشینه‌ی شهر اصفهان را بازگو کنیم. اما تمام چیزهایی که در سفر به اصفهان نیاز دارید را در دیدارگر خواهید یافت.

دیدارگر، در مجله‌ی گردشگری خود، لحظه به لحظه‌ی سفر شما به اصفهان را زینت می‌دهد. در این مجله، می‌توانید بخوانید که دیدن چه جاهایی در اصفهان ارزش بیش‌تری دارد. کدام تفریحات اصفهان را باید انجام داد. چه سوغاتی از اصفهان بخریم. کجای اصفهان اقامت داشته باشیم و … . در این مطلب کمک کرده‌ایم تا بار سوغات اصفهان را ببندید.

عزیزان شما با دیدن سوغاتی اصفهان که با حساسیت و با حوصله انتخاب شده باشد، به وجد خواهند آمد. پس دست به کار شوید و لیست سوغات اصفهان را در جایی در گوشه‌ی چمدانتان بگذارید

 
اصفهان - گز

گز اصفهان

گز، خوراکی بین شیرینی و آجیل است. به هر حال با چای عصرانه، ترکیبی بی‌نظیر و خواستنی می‌شود. به همین دلیل، گز از بهترین سوغاتی است که می‌توانید خریداری نمایید. گز اصفهان انواع مختلفی دارد. گزهای لقمه‌ای، گز آردی، گز انگشت پیچ، گز سکه‌ای، گز برش خورده و … از جمله گزها هستند

معروف‌ترین برندهای گز اصفهان، گز کرمانی، گز مظفری، گز سکه و گز آریا است. بنابراین اگر به دنبال برند گز با کیفیت خوب می‌گردید، سعی کنید از میان این برندها خرید نمایید. مسأله‌ی دیگری که در هنگام خرید گز باید توجه داشته باشید، طعم آن است. عموماً در گز اصفهان از مغز بادام یا پسته استفاده می‌شود.

گز مخلوط هم ترکیبی از مغزهای بادام و پسته را در خود دارد. هر چه درصد گز بالاتر باشد، مزه‌ی بهتری از گز در آن احساس می‌شود. در صورتی که محدودیت بودجه دارید و به دنبال خرید گز اصفهان با نرخ ارزان هستید، باید سراغ گزهای سی درصد بروید که البته طعم و کیفیت خوبی انتظار نداشته باشید

رزرو منزل در اصفهان
 
اصفهان - پولکی

پولکی اصفهان

پولکی از مشهورترین سوغات اصفهان است. نوعی آبنبات به اندازه‌ی سکه و بسیار نازک. طعم این آبنبات‌ها نیز در کنار بساط چای، یک عصرانه‌ی دل‌پذیر را رقم خواهد زد. خوشبختانه تنوع بالایی از لحاظ طعم پولکی موجود است.

. شما می‌توانید پولکی نهنایی، لیمو عمانی، زعفرانی، پسته‌ای و … را خریداری کنید. اگر برای انتخاب طعم، نمی‌توانید درست تصمیم بگیرید، بهتر است از بسته‌های پولکی خریداری نمایید که چندین طعم پولکی را در خود دارند. یا این‌که می‌توانید از طعم‌های رایج و معمول مانند زعفرانی استفاده کنید.

 
اصفهان - سوهان

سوهان اصفهان

سوهان، در واقع به عنوان سوغات شهر قم شناخته می‌شود. البته سوهان اصفهان با سوهان قم فرق دارد. در اصفهان می‌توانید سوهان‌هایی نازک و پر از مغز بادام و پسته پیدا کنید.

   
اصفهان - شیرینی کورکی

شیرینی کورکی

شیرینی کرکی، شیرینی نرم و خوشمزه‌ای است که با روغن حیوانی درست می‌شود. این شیرینی نیز می‌تواند به عنوان سوغات خوشمزه و ناب اصفهان خریداری شود.

البته باید حواستان باشد که به بسته‌بندی جعبه‌ی شیرینی در بارو بندیلتان، فشار و ضربه وارد نشود تا پودر شیرینی به عنوان سوغات ندهید!

 
اصفهان - گوشفیل

گوشفیل

گوشفیل شیرینی محبوبی است که می‌توانید ترکیب آن را با دوغ مخصوص اصفهانی‌ها (کمی ترش)، امتحان کنید. گوشفیلی که در این ترکیب استفاده می‌شود به اندازه‌ی گوشفیل‌های معمول، شیرین نیست. البته اگر از امتحان کردن ترکیب‌های جدید غذایی واهمه دارید، می‌توانید گوشفیل را در کنار چای نیز سرو کنید.

 
اصفهان - نبات

نبات

نبات از دیگر خوراکی‌هایی است که در طعم‌های مختلف می‌توانید به عنوان سوغات خریداری نمایید. نبات هم کاربرد خوراکی و هم داروی خانگی دارد. بنابراین خیالتان راحت باشد که هر خانه‌ای به نبات نیاز دارد. نبات‌های شاخه که دور سیخ‌های پلاستیکی و چوبی پیچیده شده‌اند، بسته‌بندی‌های شکیل‌تری برای سوغات هستند.

رزرو سوئیت در اصفهان
   
اصفهان - عسل

عسل فریدون شهر

عسل مرغوب، یکی از خوراکی‌های تحفه‌ و خوبی است که می‌توانید به عنوان سوغات روی آن حساب کنید. خوشبختانه، یکی از مرغوب ترین انواع عسل، در فریدون‌شهر اصفهان است.

در این شهر، داروهای گیاهی فراوان و متنوعی کشت می‌شود که سبب ایجاد تنوع در عسل شده است. حالا که تا اصفهان می‌روید، یک قوطی عسل هم برای عزیزانتان بخرید!

   
اصفهان - جوز قندی

جوز قندی، سوغات گران اصفهان

یکی از سوغاتی‌های منحصر به فردی که می‌توانید از شهر اصفهان خریداری نمایید، جوز قندی است. این خوراکی از میوه‌ای به نام الگ تهیه می‌شود.

 
اصفهان - صنایع دستی

صنایع دستی اصفهان

اگر به صنایع دستی علاقه‌مند هستید، سری به بازارهای مخصوص صنایع دستی اصفهانی‌ها بزنید. بدون شک در این بازار، گزینه‌هایی وجود دارد که برای علاقه‌مندان به صنایع دستی می‌تواند جذاب باشد.

البته برای خرید صنایع دستی جذاب، باید اندکی بیش‌تر هزینه کنید. بنابراین اگر به عنوان سوغات روی این کالاها حساب می‌کنید، سعی کنید افرادی را در نظر بگیرید که ارزش هنری صنایع دستی را می‌دانند و یا به داشتن چنین کالاهایی علاقه‌مند هستند.

برخی از صنایع دستی اصفهان که می‌تواند تحفه‌ای ماندگار از این شهر باشد، در لیست زیر آورده شده است.

• محصولات خاتم کاری اصفهان (محصولات چوبی که با فلزات، نقره، برنج و چوب‌های آبنوس زینت داده شده‌اند.) • محصولات میناکاری اصفهان (آبی فیروزه‌ای و لاجوردی رنگ) • محصولات فیروزه کوبی • کاشی • سفال • پارچه‌های قلمکار اصفهان (که بیش‌تر به عنوان سفره سنتی و یا رومیزی کاربرد دارد.)

 

سخن پایانی

اصفهان نصف جهان است! این شهر آن‌قدر دیدنی دارد که یک سفر بسنده نیست! برای این‌که از وقت خود در سفر به اصفهان بهتر بهره‌مند شوید، می‌بایست برنامه‌ریزی دقیق‌تر و مطالعه‌ی بیش‌تری از این شهر داشته باشید.

. مجله‌ی گردشگری دیدارگر جایی است که به شما کمک می‌کند تا دیدنی‌های اصفهان را بهتر بشناسید. دیدارگر، در رزرو بهترین هتل‌ها و اقامتگاه‌های اصفهان و یا حتی در کرایه منزل مبله اصفهان به شما کمک می‌کند.

این مطلب نیز، تکمیل‌کننده‌ی دانش سفر به اصفهان شماست، سوغاتی‌های ناب اصفهان! امیدواریم لحظاتی خوش و سوغاتی جذاب از اصفهان داشته باشید…

  • ۱۴۰۱/۰۹/۲۴

آخرین مقالات

۴ دلیل برای رزرو منزل مبله به جای هتل

خ......

۱۴۰۲/۰۳/۱۱

غذاهای محلی بیرجند

غ......

۱۴۰۲/۰۲/۲۸

۱۱ اصطلاح تخصصی هتل‌ها

ف......

۱۴۰۲/۰۲/۲۴

دیدنی‌های بیرجند

......

۱۴۰۲/۰۲/۱۳

اهواز چی بخریم؟ | معرفی ۱۴مورد از بهترین سوغات اهواز

......

۱۴۰۲/۰۱/۳۰