top page

معرفی انواع تفریحات دریایی و آبی کیش

با دیدن مطالب ما قبل از شروع سفر، سفری راحت تر و با برنامه ریزی دقیق تری را تجربه کنید.

معرفی انواع تفریحات دریایی و آبی کیش

کیش نام جزیره ای بسیار زیبا در آب های نیلی خلیج فارس می باشد،جزیره ای که علاوه بر مکان های تاریخی و جزیره های زیبایی که در دل خود جای داده به جزیره تفریح و هیجان نیز معروف است.تفریحات آبی و دریایی در جزیره کیش که هم میتوانند آدرنالین خونتان را بالا برده و تا اوج هیجان پیش ببرند و هم میتوانند احساس آرامش را به شما هدیه کنند.

اگر بعد از مدت زمان زیادی مشغله کاری و خستگی از کار به دنبال راهی برای به در کردن خستگی خود دارید مسلما جزیره کیش گزینه اول جهت گذراندن اوقات نابی است که می تواند تجربه سفر خاطره انگیزی از خود به یادگار بگذارد.

در برخی از مناطق ایران نیز امکان امتحان سرگرمی های گوناگون وجود دارد، اما کیش به علت موقعیت و آب و هوای خاص به خود، شرایط و امکان ایجاد هم تفریحات آبی و هم تفریحات غیر آبی را داشته است. همراه با مجله گردشگری دیدارگر باشید تا به معرفی انواع تفریحات دریایی کیش بپردازیم و راهنمای شما دیدارگران همیشگی باشیم.

 

قسمت اول : تفریحات آبی و دریایی جزیره کیش

پیشنهاد ما در ابتدا اجاره سوئیت ساحلی در کیش است تا به تمامی تفریحات دسترسی سریع‌تر داشته باشید. همچنین به دلیل تنوع گسترده تفریحات دریایی و تفریحات غیر دریایی کیش، این مقاله را به دو بخش جداگانه تفریحات آبی و غیر آبی تفکیک می‌نماییم. در ابتدا به تفریحات آبی کیش می‌پردازیم و هزینه تقریبی آن را برای شما بیان می‌کنیم

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

غواصی

مگر می‌شود به کیش برویم، شنا بلد باشیم اما غواصی نکنیم؟ بی شک یکی از لذت بخش ترین تفریحات کیش غواصی زیر آب و لمس موجودات زیر آب باشد. به تماشای ماهی‌ها و مرجان‌ها نشستن و در کنار ماهی و خرچنگ‌ها شنا کردن بدون تردید حسی خاص را به شما می‌دهد تا به جهان زیر آب و قدرت پروردگار عالمیان پی ببرید

عمق غواصی تفریحی باید بین ۳ تا ۷ مترزیرسطح آب و البته به انظارت مربی حرفه‌ای غواصی باشد. همچنین مدت زمان مفید غواصی زیرآب ۱۵ دقیقه است. هزینه قواصی نیز متغیر و با توجه به فصول مختلف سال بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

فلای بورد

یکی از هیجان‌انگیزترین ورزش‌های آبی است که طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد. در فلای بورد کیش سیستم به این صورت است که با نیرو گرفتن از جت اسکی و فشار آب، فرد را چند متر بالاتر از سطح آب روی هوا نگه می‌دارد. در فلای بورد هوایی پمپاژ آب با حالت دهی رکاب دستگاه شخص می‌تواند حرکات نمایشی زیبا را انجام دهد.

شما با انجام این کار پرواز روی سطح آب را را تجربه خواهید کرد که از هیجان بالایی برخوردار است. برای انجام فلای بورد شما باید وزنی حدود ۵۰ تا نهایتاً ۱۰۰ کیلوگرم را داشته و از محدودیت سنی زیر ۱۵ سال را نداشته باشید. هزینه تقریبی بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

توجه: تجربه این ورزش به افرادی که سابقه بیماری قلبی و یا ترس شدید از ارتفاع یا آب دارند توصیه نمی‌شود. همچنین اگر برای اولین بار است که می‌خواهید این ورزش را تجربه کنید این نکته را بدانید که در ابتدا باید ۲۰ دقیقه از دستگاه مبتدی استفاده کرده و پس از گذراندن این مرحله مجوز استفاده از دستگاه پیشرفته برای شما صادر خواهد شد

شیراز زمستانی - دیدارگر
رزرو سوئیت در کیش
 

جت اسکی

یکی از مهمترین تفریحات دریایی کیش جت اسکی می باشد.تمامی کسانی که تا کنون تجربه جت اسکی را داشته‌اند از آن همانند موتورسواری اما این بار روی آب یاد می‌کنند. جت اسکی ورزشی بسیار مهیج است که نحوه استفاده از آن به مهارت شما بستگی دارد. هرچند نحوه استفاده و نهایت سرعت شما از طریق کلوپ اجاره دهنده به شما یادآوری می‌شود.

اگر اکنون در سوئیت ساحلی اجاره‌ای خود نشسته‌اید و در حال برنامه ریزی جهت تفریحات خود هستید این گزینه را در لیست تفریحات خود حتماً اضافه نمایید. هزینه تقریبی نیز برای هر ۳۰ دقیقه حدوداً ۵۰۰ هزار تومان است.

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

پدل بورد

ورزشی تعادلی، سخت اما آرامش بخش. شما ابتدا نیاز به آموزش دیدن دارید و پس از تأیید مربیان می‌توانید سوار تخته پدل بورد شوید. اهمیت پدل بورد بیشتر به دلیل این است که شما هنگامی که از خشکی فاصله می‌گیرید با سکوت عجیب و آرامش بخش دریا مواجه می‌شوید

. جایی برای خالی کردن ذهن از هرگونه فکر و مشغله همراه با کمی آدرنالین تولید شده. خدمات دهی معمولاً با استفاده از شرایط جوی انجام می‌شود و معمولاً از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه مدت زمان استفاده می‌باشد. هزینه بر اساس هر نفر بین ۱۵۰تا ۲۰۰هزار تومان متغیر می‌باشد

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

کیبل اسکی

کیبل اسکی ترکیبی از تخته‌های اسکی روی آب و یک کابل است که از بالا مسیر شما را کنترل می‌کند؛ این کابل در حقیقت همچون در شاتل و بنا همچون یک یدک کش عمل می‌کند و شما به واسطه آن همچون پدل بورد، قایق دیوانه و جت اسکی موج سواری می‌کنید.

مجموعه تفریحی پارک کیبل اسکی کیش یکی از بهترین گزینه‌های هیجان انگیز جزیره کیش است. این سایت بزرگ که به واسطه وجود درختان پرشمار نارگیل از زیباترین مناطق جزیره کیش محسوب می‌شود دارای امکانات کامل رفاهی نیز می‌باشد. هزینه تقریبی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

پاراسل

فرض کنید شما به پرواز درآمدید و با سرعتی بالغ بر ۵۰ کیلومتر در ساعت بر فراز دریای نیلگون خلیج فارس در حرکتید و از طرفی خورشید گرم به همراه نسیمی خنک روی صورت شما می‌تابد و از ارتفاع بالاتر از جزیره کیش را هم می‌توانید ببینید، زیبا نیست؟ آیا همین حالا احساس هیجان را ندارید؟

پاراسل کیش یکی از مهیج‌ترین و پر شورترین تفریحات دریایی جزیره کیش است که به غیر از پرواز در آسمان ۲۰ تا ۴۰ دقیقه قایق سواری هم دارد. پاراسل کیش را برخی به نام بالن سواری کیش نیز می‌شناسند و دلیل آن هم شبیه بودن این تفریح آبی به بالن است

. پاراسل در جزیره کیش بعد از فلای بورد، دومین رتبه تفریح هیجان انگیز را دارد زیرا در میان آسمان و دریا معلق خواهید ماند.

نا گفته نماند پاراسل کیش فقط در جایگاه‌های مجاز و اسکله تفریحی کیش انجام می‌پذیرد. مدت زمان پرواز بین ۶ تا ۸ دقیقه، ارتفاع مجاز بین ۵۰ تا ۱۵۰ متر و هزینه آن ۱۵۰ هزار تومان می‌باشد

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

شاتل و بنانا

هرچند شاتل تنها مختص جزیره کیش نیست و در شهرهای ساحلی شمالی نیز رواج دارد اما یک ورزش و تفریح خانوادگی است. بیشتر خانواده‌ها به دلیل ریسک و هیجان کمتر و همچنین مقرون به صرفه‌تر بودن این ورزش از آن استفاده می‌کنند.

شاتل و یا بنانا یک تشک بادی آبی است که بر روی آن سوار می‌شوید و موج سواری می‌کنید. از دیگر مزایای شاتل مبله بودن آن است که می‌توانید خردسالان را هم بر روی آن سوار کنید. درواقع شما سوار بر آیت تشک بادی شده و به‌وسیله طنابی که به قایق ناخدا وصل شده‌اید به روی موج‌های آب کشیده می‌شوید.

البته دلیل نام گذاری بنانا بیشتر به خاطر داشتن ظاهری شبیه موز می باشد. ظرفیت شاتل و بنانا تقریباً ۹ نفر است. اگر به همراه همسر و فرزندان خود به رزرو سوئیت ساحلی در کیش پرداختید حتماً این ورزش را امتحان کنید. هزینه تقریبی آن حدوداً ۵۰ هزار تومان است. البته در نظر داشته باشید محدودیت سنی زیر ۱۲ سال دارد.

شیراز زمستانی - دیدارگر
رزرو سوئیت ساحلی در کیش
 

قایق بادبانی

قایق بادبانی از دیگر تفریحات آبی جزیره کیش است. نسبت به دیگر تفریحات انرژی کمتری می‌گیرد و آدرنالین خونتان کمتر ترشح می‌شود. قایق بادبانی توسط نیروی باد حرکت می‌کند. فشار نیروی باد به بادبان‌ها باعث می‌شود تا قایق به حرکت در بیاید. همین امر سبب شده تا قایق طبق مسیر وزش باد تحریک به فعالیت شود.

این قایق‌ها مناسب هر نوع شرایط جوی می‌باشند. البته اکثر بازدیدکنندگان معمولاً در شرایط جوی آرام از این خدمات استفاده می‌کنند زیرا نمی‌خواهند لذت عکاسی در آب‌های شفاف و تمیزی که حتی مرجان‌های آن قابل رویت است را از دست بدهند. استفاده از این قایق‌ها می‌تواند تک نفره، دو نفره و یا سه نفره باشد. میانگین زمان یک ساعت و هزینه برآوردی آن ۱۵۰ هزار تومان است.

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

اسکوتر زیردریایی کیش

اسکوتر زیردریایی دستگاهی است که یک حباب شیشه‌ای داشته و مانند یک موتور است که ۲ رکاب دارد. وقتی که شما سوار اسکوتر زیردریایی می‌شوید باید سر خود را درون حباب و پاهای خود را بر روی رکاب بگذارید و با در دست گرفتن فرمان آن را هدایت کنید.

تنها کاری که شما می‌کنید مراحل ذکر شده است و رفتن به اعماق دریا و دیدن جذابیت‌های آن کار اسکوتر غواصی است. قیمت این اسکوتر نسبت به سایر تفریحات و ورزش‌های آبی کیش گران‌تر است اما واقعاً ارزش امتحان کردن را دارد و بسیار مناسب کسانی است که شنا کردن نمی‌دانند.

اسکوتر شما را به عمق ۲۰ متری دریای خلیج فارس می‌برد تا شما را با انواع ماهی‌ها،مرجان‌ها رو به رو کند و لذت لمس ماهی‌های غول پیکر در جهان زیر آب را به شما دهد. برای هر ۱۵ دقیقه چیزی حدود ۲۵۰ هزار تومان هزینه به ازای هر نفر می‌باشد.

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

گشت با قایق های لوکس

این نوع تفریح نیز انحصار در جزیره کیش ندارد اما استفاده از مدل فرانسوی و تندرو با ظاهری شیک سرعت و قدرت مانور دهی بالا مختص به جزیره کیش می‌باشد. هرچند ساحل و تفریحات ساحلی آن لذت خاص خود را دارد اما شما این همه راه را فقط برای سپری کردن اوقات خود در کنار ساحل که نیامده‌اید؟ آمده‌اید؟

هنگامی که با قایق به قسمت‌های عمیق خلیج فارس رسیدید می‌توانید از لذت عکس برداری از دلفین‌هایی که با دیدن شما به روی آب آمده و خود نمایی می‌کنند برخوردار شوید.مسلماً یکی از لذت‌هایی که بعد از اجاره ویلا ساحلی لوکس در کیش می‌توانید داشته باشید، گرفتن سلفی است که پشت زمینه آن تا چشم کار می‌کند آب پاک دریای خلیج فارس است. ظرفیت آن بین دو تا چهار نفر است و زمان تقریبی آن ۲۰ دقیقه گشت می‌باشد. هزینه آن بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

پدال برد دوچرخه ای

در این تفریح کیش شما سوار بر یک تخته بلند هستید که ۲ پدال شبیه دوچرخه داشته و یک فرمان نیز دارد. در نگاه اول این تفریح شبیه پدل بورد دیده می‌شود اما با هم تفاوتی محسوس دارند و آن هم پدال‌ها و فرمان این تفریح است. پدال برد دوچرخه‌ای کیش به صورت تک‌نفره بوده و نمی‌توان به صورت گروهی آن را انجام داد.

پدال برد دوچرخه‌ای تنها در ساحل مارینای کیش و دریاچه اختصاصی آن انجام می‌شود. در این نوع تفریح خوشبختانه هیچ نوع محدودیت سنی وجود ندارد و کودکان نیز می‌توانند در کنار بزرگ‌سالان از این تفریح دل انگیز استفاده ببرند. نرخ آن نیز چیزی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

کایاک پارویی یک نفره

کایاک پارویی یک نفره یک تفریح و ورزش آبی در کیش است که که در سواحل دریا انجام می‌شود. کایاک پارویی یک نفره فقط در دریاچه اختصاصی و ساحل مارینای کیش انجام می‌شود. بر خلاف تصور عموم که آن را ورزشی طاقت فرسا می‌دانند اصلاً کار سختی نیست فقط نیاز به کمی آموزش دارد تا نحوه پارو زدن را با صرف کمترین انرژی یاد بگیرید.

این ورزش نیز نیاز به این دارد که با سکوت دریا آخت شوید و لذت ببرید. علاوه بر تفریح بودن این مزیت را دارد که کمی ورزش سخت را امتحان کنید و ماهیچه و دستان خود را به چالش بکشید. با پرداخت ۱۰۰ هزار تومان می‌توانید یک ساعت از کایاک استفاده نمایید

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

ماهیگیری

شاید آخرین نوع از تفریحات دل‌نشینی که سن و سال نمی‌شناسد ماهیگیری در آب‌های عمیق خلیج فارس باشید. سرخو، سنگسر، حلوا سیاه و ساروم از جمله مهیان خوشمزه‌ای هستند که متوانید هنگام ماهیگیری صی کنید. شما در دریاچه‌های ایران می‌توانید حداکثر ماهی‌هایی به طول ۱۰۰ سانتی متر و وزن ۶ یا ۷ کیلوگرم را صید کنید.

اما در خلیج فارس و سواحل اطراف که دارای عمق بسیار هستند ماهی‌هایی به وزن ۵۰۰ کیلوگرم نیز صید می‌شود که نیازمند ابزار مخصوص و قلاب‌های بزرگ می‌باشد. ماهیگیری در دریای عمیق امروزه یکی از تفریحات محبوب و بی نظیر در جزیره کیش تبدیل شده است. افراد زیادی هستند که علاقه‌مند به صید ماهی‌های درشت می‌باشند.

همین امر سبب شده تا این تفریح همه را به سوی خود کشاند. یکی از دلایل بزرگی که کیش به حد زیادی برای ماهیگیری مناسب می‌باشد وجود صخره‌های مرجانی در آن می‌باشد. ین تفریح در سایت تفریحی و ساحل اختصاصی هتل مارینا پارک کیش انجام می‌شود.

شیراز زمستانی - دیدارگر
 

سخن آخر

تفریحات آبی کیش بسیار متنوع هستند و هرکدام جذابیت خاص خود را دارند. در این مقاله بیشتر سعی شد به دسته و قسمت اول یعنی تفریحات دریایی کیش پرداخته شود، ما در قسمت دوم مقاله انواع تفریحات غیر آبی و غیر دریایی کیش را برای شما فراهم می کنیم تا یاری رسان شما باشد.

هرچند شاید قبل از اینکه به هر کدام از تفریحات یاد شده بپردازید نیازمند این باشید که ابتدا به رزرو منزل ویلا و یا آپارتمان مبله خود در جزیره کیش بپردازید.سیستم رزرواسیون آنلاین دیدارگر که در زمینه رزرو تورکیش و رزرو هتل در کیش فعالیت دارد می تواند یاری رسان شما عزیزان و دیدارگران همیشگی باشد.

دیدارگر همیشگی باشید.

 
رزرو سوئیت ساحلی در کیش
  • ۱۴۰۰/۰۵/۲۲

آخرین مقالات

11 اصطلاح تخصصی هتل ها که باید بدانید

۱۴۰۳/۰۲/۰۱

مهمترین جاهای دیدنی لرستان کدامند؟ لرستان | سرزمین آبشارهای خروشان

۱۴۰۲/۰۹/۱۲

۴ دلیل برای رزرو منزل مبله به جای هتل

۱۴۰۲/۰۳/۱۱

غذاهای محلی بیرجند

۱۴۰۲/۰۲/۲۸

دیدنی‌های بیرجند

۱۴۰۲/۰۲/۱۳